بلاگ

مجسمه فایبرگلاس ؛ تجربه زیبایی فرم های متنوع با یک متریال کم نظیر!

تا به حال مجسمه فایبرگلاس را دیده اید؟ شاید تشخیص متریال به کار رفته در ساخت یک مجسمه برای هر کسی راحت نباشد، اما از فرم مجمسه های فوق العاده ای که این روزها هم در فضای باز و هم در دکوراسیون داخلی مکان های مختلف مشاهده می کنیم، می توان حدس زد که متریال به کار رفته برای ایجاد آن ها فایبرگلاس بوده است، چرا که فایبرگلاس، تقریبا پرکاربردترین متریالی است که این روزها برای مجسمه سازی به کار می رود و امکان اجرای اکثر طرح ها با آن ممکن است. آیا دوست دارید با ما به دنیای مجسمه های مدرن فایبرگلاس قدم بگذارید؟ اگر این طور است، این مطلب را از دست ندهید.

 

فایبرگلاس چیست؟

پیش از این که وارد بحث جذاب مجسمه سازی شویم، اجازه دهید شما را با متریالی به نام فایبرگلاس آشنا کنیم. فایبرگلاس، کامپوزیتی است از الیاف شیشه و مواد پلمیری که پشم شیشه در نقش ماده تقویت کننده آن و مواد پلیمری در نقش ماده زمینه آن به کار می رود.

ورق های فایبرگلاس از ترکیب رزین پلی استر، الیاف شیشه، رنگ و یک سری مواد دیگر تشکیل می شوند.

کامپوزیت ها یا قطعه های فایبرگلاس، رتبه اول کاربرد در صنایع گوناگون را دارند. هر چیزی که از جنس فایبرگلاس باشد (از جمله مجسمه هایی که موضوع مطلب ما هستند)، خصوصیاتی مانند وزن کم، استحکام زیاد، دوام قابل توجه، مقاومت در مقابل خوردگی، پایداری خوب در برابر اشعه های مضر، مقاومت شیمیایی و سرعت و راحتی در امر تولید را دارد.

قطعه های فایبرگلاس را در شکل ها، طرح ها و اندازه های مختلف می توان تولید کرد. فایبرگلاس در کنار بهره مند بودن از خواص مکانیکی طراحی شده، در فرایند قالب سازی در مقایسه با متریال های دیگر، خیلی مقرون به صرفه تر است. شاید به همین خاطر باشد که بیش تر مجسمه های امروزی با طرح های مدرن از این متریال ساخته می شوند.

 

کاربرد فایبرگلاس در مجسمه سازی

فایبرگلاس، متریالی است که تکنولوژی به ما هدیه داده است. مسلما کاربرد این متریال، تنها به ساخت مجسمه و المان ختم نمی شود، اما یکی از کاربردهای مهم و جذاب آن که اکثر افراد با آن آشنایی دارند، همین است.

بیش تر مجسمه هایی که در طراحی منظر و فضای شهری به کار می روند، ورودی فضاهای تجاری و تفریحی را تعریف می کنند یا در میادین و پارک ها به چشم می خورند، از جنس فایبرگلاس هستند. فایبرگلاس به غیر از خلق مجسمه های غول آسا در سطح شهر، در تولید مجسمه های کوچک تر و ظریف تر برای زیباسازی دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف نیز کاربرد دارد.

 

مجسمه فایبرگلاس، یگ گزینه به روز با قیمت مطلوب

خرید یا سفارش ساخت مجسمه های مدرن با طرح های متنوع و دلخواه از جنس فایبرگلاس در مقایسه با مواردی که از جنس سنگ، چوب یا دیگر متریال ها هستند، در بسیاری از مواقع ارزان تر تمام می شود. گذشته از این، وقتی از فایبرگلاس برای ایجاد المان یا مجسمه استفاده می کنید، هیچ محدودیتی در تعریف فرم و اندازه کار وجود ندارد. از این رو می توان گفت که فایبرگلاس، بهترین گزینه پیش رو برای اجرای مجسمه است.

 

 

از کلاسیک تا مدرن و از رئال تا انتزاعی!

چه بخواهید یک مجسمه کلاسیک داشته باشید و چه یک مجسمه مدرن و همین طور چه به دنبال یک طرح رئال باشید و چه یک طرح انتزاعی، می توانید فایبرگلاس را مد نظر قرار دهید. فایبرگلاس، متریالی است که به خاطر خصوصیاتش به شما امکان اجرای هر فرم مسجمه یا المانی را می دهد. اگر به تصاویر زیر نگاه کنید، متوجه می شوید که اجرای هر طرحی با این متریال امکان پذیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *